Açık Kapı Mimarlık Festivali 2024 “Anlatıcı”larını Arıyor

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından düzenlenen Açık Kapı Mimarlık Festivali bu yıl da Unigen desteğiyle yoluna devam ediyor. Anlatıcı olarak bu projenin bir parçası olmak ister misiniz?

Blog 2024-06-10 18:12:01

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından düzenlenen Açık Kapı Mimarlık Festivali bu yıl da Unigen desteğiyle yoluna devam ediyor.

İstanbul’un yapılı mirasının kentlilerin dikkatine sunmayı amaçlayan ve normalde halka açık olmayan binaları etkinlik süresince gezilebilir kılan Açık Kapı Mimarlık Festivali bu yıl 16 – 23 Ekim 2024 tarihleri arasında düzenlenecek.

Kentin kültürel ve mimari dokusunu daha yakından tanımak isteyenler, gezilere kayıt yaptırabilecek.

Festival’de Anlatıcı Olmak İster misin?

Katılım için sınırlı sayıda kontenjanın bulunduğu geziler, üniversitelerin mimarlık, şehir ve bölge planlama, iç mimarlık, peyzaj mimarlığı bölümü öğrencileri veya mezunlarından oluşturulacak anlatıcılar eşliğinde yapılacak.

Detaylı bilgi için tıklayın...

Anlatıcılardan İstenenler

  • 20-25 yaş arasında olanlar.
  • Üniversitelerin mimarlık, şehir ve bölge planlama, iç mimarlık, peyzaj mimarlığı bölümlerinden birinde 3. veya 4. sınıf öğrencisi / mezunu olanlar ya da halen yüksek lisansa devam edenler.
  • İstanbul’da yaşayan ve 31 Ekim-7 Kasım tarihleri arasında müsait olanlar.
  • İstanbul’a ve tarihine ilgi duyanlar, araştırmayı sevenler.
  • Sözel iletişimi kuvvetli ve organizasyon yeteneğine sahip olanlar.

Nasıl Başvurabilirsiniz?

Yukarıdaki şartları yerine getirenler iletişim bilgilerini de içeren özgeçmişleri ile birlikte maksimum 1 dakikalık kendilerini anlatan bir tanıtım videosunu 19 Ağustos 2024 Pazartesi akşamına kadar acikkapi@arkitera.com adresine ileterek başvuru yapabilirler.

Gelen başvurular Arkitera ve Unigen tarafından değerlendirilecek ve seçilen anlatıcılar ile iletişime geçilecektir.

Diğer İlhamlar