Örgü Vinil Kaplama: Önümüzdeki Yıllar İçin Trendler

Örgü Vinil Nedir ve Nerelerde Kullanılır? Örgü vinil hijyenik olduğundan ve yoğun zemin trafiğine dayanıklı olduğundan ticari mekânlar için oldukça uygun bir kaplama türüdür.

Blog 2022-12-06 14:06:06

Örgü Vinil Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Örgü vinil olarak bilinen yer döşemeleri aslında örme PVC olarak üretilir. Önce polyesterden iplikler PVC ile kaplanır ardından örgü işlemi gerçekleşir. Örgü vinil hijyenik olduğundan ve yoğun zemin trafiğine dayanıklı olduğundan ticari mekânlar için oldukça uygun bir kaplama türüdür. En önemli özelliği dayanıklı ve kolay temizlenebilir olmasıdır. Örgü vinil zemin kaplamaları vinil teknolojisini taşımasının yanında, görsel zenginliği ile ön plana çıkmaktadır. Bütün bu özellikleriyle mağaza, otel ve ofis gibi konforun ve estetiğin bir arada gözetildiği birçok mekânda kullanılabilir. 
2023 yılı için en yeni örgü vinil döşeme trendlerini ve yeni stillerini bu blogda bulabilirsiniz.
Yenilikçi Trendler

1.    Örgü Vinil Parça Halılar

Zemine yapıştırılan ve tamamını kaplayan klasik örgü vinil halılar yerine döşeminizle birlikte eşleştirebildiğiniz, zeminde boşluk tanımlamanıza izin veren örgü vinil halılar ilerleyen zamanlarda daha çok tercih edilecek. Lüks ve modern atmosferler için halılar adeta bir aksesuar gibi kullanılacak. 
Dinamik görüntü sunmalarının yanı sıra hava akışına izin verdiklerinden küf oluşumunu engellerler.  Değişim için kolaylık sağlamaları ve taşınabilir olmaları halıların diğer bir avantajıdır. Örgü vinil halılar en az diğer halılar kadar doku ve renk seçenekleri sunar. Suya dayanıklı olması nedeniyle açık alanda kullanılarak bahçe mobilyalarının dekoratif bir tamamlayıcısıdır. 
Teraslar, karavanlar, ofis ve konutlar örgü vinil parça halılar için en uygun yerlerdir. Dickson parça halı konsepti kartelasında yer alan form ve serilerden seçim yaparak tasarımınızı farklı alternatifleri ile kombinleyebilirsiniz.


2.    Doğal ve Organik Renkler

İnsanın doğa ile iç içe olma isteği sonu gelmeyen bir ihtiyaçtır. Bu yüzden doğal görünümlü zemin kaplamaları şimdi olduğu gibi gelecek için de önemli olacaktır. 
Doğal elementlerden ilham alan desenler zemine sade bir görünüm kazandırır. Aynı zamanda dış mekânı ve doğayı içeri taşır. Örgü vinil zemin kaplamalarının özenle seçilmiş dokuları ve renkleri iç mekânda arzu edilen doğallığı barındırır.

Örgü vinil karolarının döşeme yönüne bağlı olarak bu organik desen ile bambaşka bir estetiği yakalamakta mümkün. Çift renkli ipliklerden oluşan yapısı sayesinde karo parçalar ters düz döşeme prensibi ile uygulanarak sizi şaşırtan bir 3D efekte dönüşür. Ayrıca örgü vinil zemin kaplamaları döşeme açısına göre farklı renklerle de dekore edilebilir.


3.    Halı Konforunda Vinil Teknolojisi

En son dekorasyon trendlerinde başı çeken yenilikçi tekstil çözümü örgü vinil zemin kaplamalarıdır. Yeni teknoloji ürünü liflerden dokunan, Dickson® zemin kaplamaları, vinilin üst düzey dayanıklılığını, geleneksel halıcılığın estetik cazibesi ve dokusuyla birleştirir. 
Dickson, ortam gürültüsünü etkin bir şekilde emen, darbeye bağlı gürültüyü ise büyük oranda gideren yüksek performanslı bir taban yapısı geliştirmiştir.17-18dB akustik performansı sunan Dickson örgü vinil zemin kaplamaları PVC liflerden örülü yapısıyla kire ve aşınmaya karşı üstün bir performans gösterir.

4.    Diğer Malzemeler ile Kombinasyonlar

Sayısız stil, tasarım, desen, doku ve rengin karıştırılması ve eşleştirilmesi yaratıcı iç mekânları beraberinde getirecek. Ve farklı karışımlardan oluşan zeminler önümüzdeki yıllar için en popüler trendlerden biri olacak. Bu kombinasyonlar içinde en çok yer alacak malzemelerden biri örgü vinildir.
Zeminde bölünen alanlar, mekânda amacına yönelik tasarımlar yapılabilmesine ve kullanıcıları yönlendirmeye imkân verir. Farklı döşeme malzemeleri ile kolayca uyum içinde çalışan örgü vinil ile üretilebilecek sonsuz seçenekler, iç mekâna taze sanatsal bir bakış açısı katar.

 

Diğer İlhamlar